Malus

Jabłoń

Jabłoń jest uznawana za „Królową polskich sadów”. Jest to zdecydowanie najpopularniejsze drzewo owocowe spotykane w polskich sadach i ogrodach. Na przestrzeni lat powstało kilkaset odmian. W naszej Szkółce prowadzimy sprzedaż tych najplenniejszych i najbardziej odpornych odmian.

Cerasus

Wiśnia

Szerokie zastosowanie owoców wiśni spowodowało powstanie kilkudziesięciu gatunków drzew. Owoce wiśni mogą być spożywane bezpośrednio z drzewa, jednakże bardzo dobrze nadają się też do przetwarzania. Można z nich robić dżemy, konfitury, soki, kompoty, nalewki, wina, można je także mrozić, suszyć, kandyzować. Przede wszystkim cenione są odmiany szlachetne proponowane przez naszą Szkółkę.

Prunus avium

Czereśnia

Jest to bliska kuzynka wiśni, przez niektórych bardziej od niej ceniona ze względu na słodycz owoców. Podobnie jak inne owoce z naszych ogrodów mają zastosowanie w postaci deserowej jak i w przetwórstwie.

Prunus L.

Śliwa

Swym zasięgiem opanowała niemalże cały świat. Owoce w zależności od gatunków mają różną wielkość, kształt, kolor, smak oraz porę owocowania. Śliwki mają szerokie zastosowanie w przetwórstwie i kuchni. Właśnie z tego względu warto je mieć w swoim przydomowym ogrodzie czy sadzie.

Prunus persica var. Nucipersica

Nektarynka

Gatunek pochodzący od brzoskwini. Przez niektórych bardziej ceniona od swej kuzynki za większe zdolności przechowalnicze.

Prunus persica

Brzoskwinia

Ta pochodząca z dalekiej Azji roślina już na dobre zagościła w naszych ogrodach. Przez swe pochodzenie jest nieco wrażliwsza od rodzimych gatunków. Jest jednak coraz częściej uprawiana w naszym kraju ze względu na swe oryginalne smaczne owoce.