Actinidia

Mini Kiwi

Aktinidie to bardzo ciekawe pnącza dostarczające owoców mniejszych, niż te, które kupujemy w sklepie, ale równie smacznych i bardzo zdrowych, mogą być zjadane ze skórką, zawierają 4 razy więcej witaminy C niż cytryna! Sprawdzają się w naszych warunkach klimatycznych na terenie całej Polski. Nie mają szczególnych wymagań co do gleby, stanowisko słoneczne. Wiją się wokół podpór, sadzimy je przy altanach, pergolach, siatkach, słupach, płotach, w ogrodach, na działkach i plantacjach produkcyjnych. Większość odmian potrzebuje zapylacza. W naszej ofercie znajdziecie też obupłciową odmianę aktinidii ostrolistnej ‘Issai’

Lonicera caerulea var. kamtschatica

Jagoda Kamczacka

Określana jako suchodrzew jadalny jest długowiecznym krzewem owocowym, nie wymaga podpór, żyje nawet do 35 lat, dorasta do 1-2 m, kwitnie już na początku kwietnia, owocuje maj - czerwiec. Owoce jagód mogą być stosowane jako owoc deserowy, jednak równie dobrze nadają się na przetwory, soki, dżemy, konfitury, można je także suszyć i mrozić. Roślina mało wymagająca, idealna do uprawy w polskich warunkach klimatycznych, sadzimy w słońcu lub półcieniu. Wyjątkowo odporna na susze i mróz (do - 45 O C). Zaleca się, aby obok siebie sadzić przynajmniej dwie różne odmiany, zapewni to właściwe zapylenie rośliny.

Vitis

Winorośl

Pnącze o pysznych owocach i niejednokrotnie ozdobnych liściach, w ostatnich latach stało się niezwykle popularne w polskich ogrodach, a to za sprawą licznych i nowych odmian. Kto by nie chciał skosztować owoców z własnego krzewu? Większość odmian winorośli owocuje w okresie późnego lata i wczesnej jesieni VIII - IX. Pną się po wszelkich podporach, nadają się do sadzenia przy altanach, pergolach, siatkach, płotach, w ogrodach, na działkach i plantacjach produkcyjnych.